Kód: 51365 | Značka: PODHORNÁ - NADĚJE

KOLOBEN

Neohodnoceno
175 Kč
Skladem

Podpora trávení a vylučování

Kategorie: Bylinné směsi

Jedinečná bylinná směs na podporu střevní funkce. Proskurník podporuje trávení, pomáhá udržovat normální střevní činnost. Ořešák a len přispívají k pravidelné činnosti střevního traktu. Fenykl pomáhá udržovat normální funkci trávící soustavy, spolu s kukuřicí podporuje trávení a vylučování. Nedílnou součástí receptury jsou pupeny brusinky a dubu. 

 

Užívání tinktury

Po protřepání užívat 40 kapek 3x za den. 

 

Zajímavosti o použitých bylinkách

Ořešák královský

Je to jednodomý mohutný strom, který se pěstuje hlavně pro své plody – ořechy, které jsou nutričně velmi hodnotnou potravinou zejména pro obsah nenasycených mastných kyselin. Používají se také listy a hlavně pupeny, které obsahují široké spektrum účinných látek, především juglon, flavonoidy, třísloviny, silice, karotenoidy a vitamín C a které se ve formě tinktur používají pro různé podpůrné účely.

Ořešák se dostal do našich končin v době římského impéria. Římané ho zasvětili bohu Jupiterovi, v Řecku se vlašské ořechy zalité medem podávaly jako dezert a novomanželé je dostávali darem pro štěstí. Ořešák pomáhá udržovat normální hladinu a rovnováhu tuků a cholesterolu v krvi. Posiluje odolnost organismu při nepříznivých okolních podmínkách, přispívá k udržování pravidelné funkce střevního traktu.

Len setý

Len je letnička dorůstající asi ¾ m, pěstovaná jako kulturní rostlina. Pro stonek rostliny zpracovávaný na tkaninu a pro olej ze semen člověk len využívá již tisíce let, nejstarší nálezy svědčící o používání lnu z oblasti Gruzie jsou staré až 30 tisíc let. Pro podpůrné účinky na lidský organismus se využívá také naklíčené semeno a klíčky. Semeno obsahuje až 40 % oleje, 25 % bílkovin, 10 % slizů, dále vlákninu, glykosidy, steroly a triterpeny. Lněný olej s unikátním zastoupením mastných kyselin obsahuje hlavně nenasycené mastné kyseliny linolovou, alfa-linolenovou a olejovou. Vedle lněných semínek jsou velmi oceňovány i příznivé účinky pupenů, zejména na ženský organismus.

 

Fenykl

Tato modrozelená trvalka pochází ze Středozemí, dnes se v různých odrůdách pěstuje po celém světě. Jeho historie má kořeny již ve starověké řecké a římské době. Latinské slovo „foeniculum“ nebo „malé seno“ nejpravděpodobněji označuje pryskyřičné listy fenyklu. Lidé konzumovali fenykl již před 2000 lety, v té době byl ovšem stonek populárnější než plod. Římští pekaři kladli před pečením listy fenyklu pod chléb kvůli oblíbené chuti. Římští válečníci jedli fenykl, aby dodali odvahu, a nosili věnce z jeho listů. Lékař Galen ve 2. století, prohlásil fenykl za jedno ze čtyř „oteplovacích“ semen. Pro plod fenyklu je typický éterický olej, bohatá směs terpenů jako anetholu, fenchonu, estragolu, pinenu či limonenu, z dalších složek jsou významné flavonoidy. Fenykl působí příznivě na dýchací systém, podporuje sekreci hlenů. Usnadňuje trávení, harmonizuje trávicí trakt, navozuje chuť k jídlu, napomáhá normálnímu vylučování.

 

Kukuřice setá

Kukuřice setá je mohutná jednoletá rostlina dorůstající výšky až 2 m, která se pěstuje jako kulturní plodina. Pro potravinářský průmysl a jako krmivo se používá semeno - zrno, pro podpůrné účely jsou využívány i další části rostliny. Jsou to jednak květní čnělky a také naklíčená semena, které slouží jako surovina pro výrobu tinktur s blahodárnými účinky na lidský organismus. Biologicky účinnými látkami kukuřice jsou především saponiny, draslík, alkaloidy, třísloviny a pryskyřice.

 

Brusinka obecná

Je to malý polokeř, který se nachází na rozrušených půdách často rašelinových. Patří k velmi často používaným rostlinám nejenom kvůli chutným plodům, ale i pro cenné podpůrné účinky listů a vůbec nejvíc biologicky aktivních látek obsahují pupeny. Je to rostlina určená hlavně pro ženy, je vhodná i v geriatrii. Obsahovými látkami jsou arbutin, flavonoidy, třísloviny a další organické kyseliny.

 

Dub letní

Dub letní je statný strom s charakteristickými plody - žaludy. Jeho výskyt je běžný od nížin až do podhůří. Dub je v mnoha kulturách posvátným stromem, je považován za krále lesa, symbol síly a tvrdosti a má bohatou historickou i kulturní minulost. Pro svůj majestátní vzrůst a úctyhodné stáří je dub u některých národů dodnes symbolem státnosti. Pro své pozitivní účinky na lidský organismus byla odedávna využívána zejména jeho kůra z mladých větví, která je bohatá na třísloviny, katechiny, hořčiny, flavonové glykosidy a jiné cenné látky. V novější době se pro své obsahové látky vysoce hodnotí pupeny, z nichž se vyrábí účinná tinktura. Dub působí blahodárně na krk, zvlhčuje sliznice v ústní dutině a v krku. Pomáhá zlepšovat kvalitu a vzhled pokožky.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: