Moringa olejodárná ve formě jemně namletého prášku. Výhodou prášku je pohodlné a rychlé užití.
Domovinou moringy olejodárné je Indie, oblast kolem Himálaje. V dnešní době se vyskytuje v oblasti tropů a subtropů, kde teplota neklesá pod 20 °C. Jedná se o víceúčelovou rostlinu, ze které lze spotřebovat všechny části.
Kořen pro svou palčivou chuť je využíván jako náhražka křenu a je schopen udržet normální hladinu glukózy v krvi. Z kůry se sbírá vlákno, ze kterého se dále vyrábí provazy a rohože, větve jsou oblíbeným krmivem pro velbloudy. Semena z uzrálých plodů se praží a chutí připomínají oříšky.
List je nejzajímavější částí této rostliny, na indickém subkontinentu a v Africe je tradiční součástí stravy. Konzumuje se v syrovém, vařeném i sušeném stavu v salátech, polévkách i omáčkách. Sušené listy se používají také k přípravě nálevů. Moringa je rostlina, která je využívána v mnoha tropických kulturách.
Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotních tvrzeních, nám nedovoluje informovat vás o dalších pozitivních účincích této rostliny na váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích na internetu či v literatuře.
Tradiční užití: Jednu čajovou lžičku rozmícháme ve vodě a užíváme 2× denně.
TIP na přípravu: Do sklenice s práškem přidáme pouze 2× více vody nežli prášku a rozmícháme na pastu, kterou rozředíme tekutinou – při takovémto postupu nám nevznikají hrudky.
Země původu: Indie
Surovina pro přípravu bylinného čaje – nálevu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.