JAK PŮSOBÍ NA POHYBOVÝ APARÁT
BIOMASSAGE je první masážní forma přírodního komplexu vysokomolekulárního hyaluronanu pro aplikace do pokožky zejména v místech svalů a kloubů. Aplikuje se před, v průběhu, i po zátěži, nebo sportovních výkonech. Ůčinná lubrikační složka je přirozeným mazivem, tělu vlastním. Udržuje pohybový aparát v dobrém stavu, nemá žádné známé vedlejší negativní účinky a je tedy vhodná k dennímu použití. Neobsahuje látky uměle tlumící bolest (analgetika) a je zcela vstřebatelná.
BIOMASSAGE obsahuje hyaluronový komplex přírodních účinných látek, které jsou schopny přirozenou cestou udržovat funkční pohybový aparát . Při aplikaci se tento komplex vstřebává a stimuluje buňky pokožky k tvorbě vlastního hyaluronanu zlepšené molekulové délky, která je pro pohybový aparát klíčová. Biomassage je zcela přírodním prostředkem bez známých vedlejších negativních vlivů a tedy vhodný pro každodenní použití.
BIOMASSAGE vtírejte do pokožky zejména v místech svalů a kloubů a jejich okolí i několikrát denně, před, (případně i v průběhu) i po skončení zátěže vždy až do vstřebání. Po použití chraňte pokožku před mrazem. Nezanechává skvrny ani pocit mastné pokožky.
Poslední výzkumy ukazují na další mimořádnou a nezastupitelnou roli vysokomolekulární kyseliny hyaluronové v oblasti péče o zdravý pohybový aparát. Výzkum tzv. fascií (blaničitých kolagenních struktur obalujících svalstvo a orgány) ukazuje na tři základní faktory pro zdravé pojivové tkáně a bezbolestný pohyb. Jednak je pojivová tkáň a její správná funkčnost závislá na dvou druzích fibroblastů (buněk) – jedny produkují kolagen a druhé kyselinu hyaluronovou. Třetím důležitým faktorem je ale možná překvapivě pravidelný pohyb. Zatímco buňky produkující kolagen vytváří pojivovou tkáň, která je oporou kostí, kloubů a svalů, kyselina hyaluronová umožňuje vazivu a pojivové tkáni vázat dostatečné množství vody a zajišťuje tak její správnou lubrikaci, tedy promazávání. Lubrikuje vazivo, klouby (chrání je před opotřebením) i svaly, ale i samotné fascie – ploché membrány, které se jako pružné desky při pohybu posouvají a natahují. Pravidelným pohybem/cvičením, nebo protahováním si fascie udržují dostatečnou elasticitu a tvar, zabraňuje se jejich zkrácení, ztuhnutí a zhutnění okolního vaziva, které vznikají právě při nedostatku pohybu tzv. proliferací (nadměrným, nebo až chaotickým vytvářením kolagenních zbytnělých vazivových struktur). To je v mnoha případech příčinou bolesti různých částí pohybového aparátu, zejména zadních partií v oblasti beder a páteře. Kyselina hyaluronová podle posledních výzkumů má však v péči o pohybový aparát ještě jednu významnou úlohu. Bylo prokázáno, že dostatečné množství vysokomolekulární kyseliny hyaluronové obsažené ve vazivu, dokáže vázat obrovské množství vody a vytvářet složité a rozvětvené struktury. Hyaluronová kyselina tedy zajišťuje nejen dostatečnou lubrikaci celého pohybového aparátu, ale jí vázaná voda také absorbuje a poté vyplavuje z tkání zánětlivé buňky a škodliviny.
Předpoklad pana Jana Galatíka o velkém významu aplikací masážní formy vysokomolekulární hyaluronové kyseliny (při absenci nežádoucích vedlejších negativních účinků!) a možnosti jejího faktického doplňování přes pokožku, v oblasti péče o pohybový aparát, byl tak po letech dalšího výzkumu potvrzen.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.